FAQ

Poniżej przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych pytań. Jeżeli nie znaleźliście odpowiedzi na nurtujące Was pytanie napiszcie do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Wyjazd-Żagle

Czy niezbędne jest doświadczenie żeglarskie, aby móc popłynąć w rejs?

Absolutnie nie! Wystarczy chęć uczestnictwa w rejsie i pozytywna energia. Na każdym jachcie znajduje się doświadczony sternik, który odpowiada za jacht i bezpieczeństwo wszystkich na pokładzie.

Nigdy nie byłem na łódce. Czy to forma wyjazdu dla mnie?

Większość naszych uczestników nigdy nie miała nic wspólnego z jachtami. Relaks, słońce oraz bliskość natury sprawiają, że człowiek zapomina o codziennych problemach czy obowiązkach i wraca naładowany pozytywną energią. Już sama możliwość mieszkania na jachcie jest niezwykłą atrakcją. Kiedyś musi być ten pierwszy raz, a wtedy na pewno nie będzie on ostatnim! :)

Co warto zabrać na rejs?

Na pewno uśmiech i pozytywną energię!
A oto krótka lista rzeczy, o których warto pamiętać przy pakowaniu:
- krem z filtrem,
- okulary przeciwsłoneczne,
- okrycie głowy,
- strój kąpielowy,
- ręcznik,
- miękkie obuwie,
- dresiki,
- śpiwór (warto zabrać także małą poduszkę),
- coś na imprezę,
- aparat fotograficzny.

Kto prowadzi jacht?

Na każdym jachcie znajduje się doświadczony sternik, który odpowiada za bezpieczeństwo żeglugi. Oczywiście namawiamy Was do aktywnego uczestnictwa we wszystkich działaniach związanych z prowadzeniem jachtu. Chętnych nauczymy kilku podstaw, więc będziecie mogli sami złapać za ster i pod czujnym okiem naszego sternika zamienić się w KAPITANA!

Czy na jachcie jest prąd?

Podczas żeglugi można ładować urządzenia elektroniczne (aparaty, komórki, laptopy) w gniazdkach samochodowych 12V (zapalniczka samochodowa). Podczas postoju w marinie będziemy podpięci pod prąd 220V.

Jak z wyżywieniem na jachcie?

Na jachcie znajduje się lodówka więc wszystkie zakupione produkty na pewno się nie zepsują. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdza się system dwu posiłkowy: śniadanie + obiadokolacja. Najczęściej na jachcie dzielicie się na trzy wachty 2-3 osobowe, które na zmianę ogarniają szamę danego dnia dla całej swojej załogi. Na jachtach znajduje się kuchnia gazowa wraz z pełnym wyposażeniem (garnki, patelnie, talerze, sztućce itd.). Można gotować jak w domu :)

Kto będzie ze mną na jachcie?

Załogi dobieramy tak, aby były podobne wiekowo oraz zróżnicowane płciowo. Oczywiście, jeżeli zapisujecie się ekipą znajomych, uwzględniamy ten fakt i przydzielamy Was do jednej załogi.

Jak się mieszka na jachcie?

Przy opisie każdego wyjazdu możecie zapoznać się z wnętrzem jachtów na podstawie zdjęć. Są to niezwykle komfortowe i bogato wyposażone jachty. Każdy z jachtów na stanie posiada w pełni wyposażony kambuz (kuchnię) – wszystkie dżinksy typu garnki, patelnie, szklanki, sztućce, kuchnia gazowa potrzebne do ogarnięcia rozsądnej szamy dla załogi. W kuchni znajduje się także lodówka i mikrofalówka. Każdy z jachtów wyposażony jest również w 1 toaletę z prysznicem, 3 lub 4 dwuosobowe kajuty, webasto (ogrzewanie), gniazdka z prądem stałym 12V oraz zmiennym 220V, pełne nagłośnienie oraz odtwarzacz muzyki z mp3/CD.

Jak wygląda przykładowy dzień na jachcie?

Staramy się wypływać z mariny między 10-11. W trakcie żeglugi czeka na Was moc najróżniejszych atrakcji oraz pełen chillout, gdy stajemy na kotwicy na wspólną kąpiel. W okolicy 17-18 spływamy do miejsca docelowego tak, żeby był czas na ogarnięcie posiłków, toaletę oraz przygotowanie się na wieczorną imprezę lub zwiedzanie nowego malowniczego miasteczka.

Ile czasu spędzamy dziennie na jachcie?

Trasa rejsu dostosowana jest do warunków atmosferycznych oraz planu kolejnych miejscówek, do których chcemy zawitać. Odległości jakie będziemy pokonywać każdego dnia nie będą bardzo duże. Czasami będą to 3-4h żeglugi, a czasami 6-8h. Rejsy tak są zaplanowane i ułożone, aby uchwycić złoty środek pomiędzy czasem na żeglowanie a zabawę, opalanie, kąpiel w wodzie, zwiedzanie i imprezy. Wszystkie jachty pływają w grupie, co daje nam możliwości organizowania dla Was najróżniejszych atrakcji i ciekawych rozrywek na wodzie.

Nie umiem pływać, czy to jest przeszkoda?

Absolutnie nie! Co prawda część atrakcji związanych jest z wodą (np. wakeboard, skutery wodne czy wspólna kąpiel w wodzie), nie mniej jednak zawsze można ten czas spędzić na pokładzie jachtu wygrzewając się w promieniach słońca.

Jaka będzie pogoda?

Będzie mega słońce! Oczywiście nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody co do dnia, ale z Wami na pewno będzie gorąco. Pamiętajcie, aby spakować krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne i stój kąpielowy. Na żaglach jest zawsze czyste powietrze, świeci słońce i wieje wiatr, a my właśnie tego potrzebujemy!

Jakich kosztów dodatkowych należy się spodziewać podczas rejsu?

Standardowo przy czarterze jachtu armator żąda wpłaty kaucji zwrotnej w wysokości ok.500-800 zł za jacht na pokrycie ewentualnych szkód wyrządzonych na łódce przez załogę. Jeśli łódka wraca w stanie nienaruszonym, to odzyskujemy kaucję. Jeśli zaś pojawią się szkody (porysowanie jachtu, zgubienie jakichś sprzętów, podarcie żagla itp.) to armator zabiera część kaucji na pokrycie takich strat. Etykieta żeglarska mówi, że załoga odpowiada zawsze jako całość i przy ewentualnych szkodach nigdy nie szuka się winnych. Kaucja zbierana jest od załogi przez sternika w pierwszym dniu rejsu (około 50-80 PLN od osoby). Jeżeli wyjazd odbył się bez strat wtedy kaucja oddawana jest w całości w ostatnim dniu rejsu.

W niektórych portach są opłat za WC i natryski (ok. 1 PLN/WC, 5-10 PLN/natryski).

Wyjazd-Narty

Czy muszę mieć swój sprzęt Ski/Snb?

W każdej miejscówce gdzie jedziemy znajdziesz profesjonalne wypożyczalnie sprzętu Ski/Snb, więc nie ma się, czym martwić.

Ile par Ski lub desek Snb mogę ze sobą zabrać?

Z założenia może być to jedna para nart lub jedna deska snowboardowa. Jeżeli jednak bardzo zależy Ci na zabraniu dwóch zestawów to napisz proszę do nas maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W większości przypadków będzie to możliwe ale musimy wiedzieć o nadprogramowej liczbie sprzętu ze względu na limity bagażu w autokarze.

Czy mogę się zapisać na szklenie Ski/Snb na miejscu?

Liczba instruktorów jaką zabieramy ze sobą na wyjazdy jest odpowiednia do liczby osób, które zapisały się na szkolenie poprzez stronę www. Czasami może się zdarzyć, że w jakiejś grupie znajdzie się jedno czy dwa wolne miejsca. W takiej sytuacji nic nie stoi na przeszkodzie, aby na szkolenie dopisać się już na miejscu.

Czy cena za wyjazd obejmuje również skipass?

Z reguły tak, chociaż tę informację znajdziesz w opisie danego wyjazdu, gdzie wypunktowane są wszystkie elementy składowe, za które płacisz. Jeżeli skipass nie byłby ujęty w cenie to będzie to na pewno wyraźnie zaznaczone :)

Rezerwacja-Płatności

Jak zarezerwować miejsc na wyjazd?

Wejdź w zakładkę „Wyjazdy”, i wybierz ten, który Cię interesuje, a następnie kliknij „Zapisz się”. Poprosimy Cię o podanie kilku niezbędnych informacji jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, nr dokumentu tożsamości itd. – potrzebujemy tych informacji, aby w późniejszym etapie dopełnić wszystkich formalności związanych z Twoją podróżą. Możesz napisać również do nas maila i zgłosić swój udział: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak wygląda płatność za wyjazd?

Po przesłaniu do nas zgłoszenia na wybrany przez Ciebie wyjazd otrzymasz od nas maila zwrotnego ze wszystkimi szczegółowymi informacjami dotyczącymi płatności. W skrócie: najpierw poprosimy Cię o wpłatę zaliczki na nasze konto w celu rezerwacji dla Ciebie miejsca na wyjeździe, a następnie prześlemy maila z informacją do kiedy należy dopłacić drugą część kwoty za wyjazd.

Czy możemy zapisać się na wyjazd całą grupą?

Oczywiście, że tak! Przy zapisach grupowych możecie wypełnić zgłoszenia pojedynczo wskazując podczas zapisów, z kim chcielibyście być zakwaterowani. Możecie również napisać do nas maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), z informacją, że zapisujecie się całą paczką. Dla skrócenia procedury zapisu prosimy Was, abyście od razu podali imię, nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania i nr dokumentu tożsamości wszystkich osób z Waszej ekipy.

Ogólne

Czy organizujecie transport na wyjazd?

Sprawdź czy w ofercie danego wyjazdu masz zapewniony transport w cenie. Jeżeli tak to luz :) komfortowy autokar przywiezie Cię na miejsce. Jeżeli jednak transport nie jest ujęty w cenie to zawsze możesz liczyć na naszą pomoc w znalezieniu Ci najdogodniejszego połączenia. Liczymy jednak przede wszystkim na Twoją samodzielność w tym temacie. Warto popatrzeć na pojawiające się posty na wydarzeniach dedykowanych każdemu wyjazdowi na Facebook’u – tam najczęściej informujecie się nawzajem, że macie wolne miejsce w samochodzie i moglibyście kogoś zgarnąć lub oferujecie swoje towarzystwo podczas podróży :)

Czy w cenie wyjazdu jest wyżywienie?

To wszystko zależy od rodzaju wyjazdu na jaki jedziesz. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w opisie danego wyjazdu, gdzie wypunktowane są wszystkie elementy składowe, za które płacisz.

WSPÓŁPRACUJEMY123410
678910


dots

DANE KONTAKTOWE


Party-Sailing&Pro-Sailing
ul. Marszałkowska 20/22/67
00-590 Warszawa
NIP: 701-013-35-97
REGON: 146869791

Konto bankowe:
Deutsche Bank PBC S.A.
04 1910 1048 2262 6352 2926 0001

email:info@party-sailing.eu
tel:+48 691 708 547

Party-Sailing.pl © 2016 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone - strona wykonana przez: Pozycjonowanie i Marketing